Jurie 2008

6 maja 2008 r. (23 kwietnia wg kalendarza Juliańskiego) obchodzone było święto św. Jerzego. W parafii w Siemianówce ten dzień jest szczególnie obchodzony, ponieważ cerkiew parafialna posiada za patrona św. Jerzego.

Świętą Liturgię w dniu święta celebrował ks. Mikołaj Szebelan w asyście księży: o. Sławomira Chwojko, o. Eugeniusza Podgajeckiego i o. Marka Wasilewskiego z Hajnówki, o. Sławomira Tofiluka z Juszkowego Grodu, o. Aleksandra Dobosza z Jałówki, o. Leonida Jankowskiego z Lewkowa Starego oraz ojca Dionizego z Jabłecznej. Świąteczną homilię wygłosił ks. Sławomir Chwojko, wikariusz parafii św. Trójcy w Hajnówce. W słowach skierowanych do wiernych przybliżył on życie św. Jerzego oraz nawiązał do kilku współczesnych historii związanych ze świętym.

Po Liturgii odbyła się uroczysta procesja wokół świątyni, podczas której wyświęcono dwa nowe dzwony (130 i 70 kg) – wykonane w miejsce starych, służących od początku istnienia parafii, z których jeden niedawno pękł. Na koniec proboszcz podziękował wszystkim przybyłym księżom, wiernym oraz ofiarodawcom, dzięki którym można było dokonać zakupu dzwonów.

Script logo