Aktualności

 • Uroczystości święta "Pokrowy"

  W przepiękną polską jesień, w słoneczny dzień 14 października, obchodzono w Siemianówce święto Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, potocznie nazywane "Pokrową". W tym dniu zebrali się nie tylko mieszkańcy siemianowskiej parafii, ale także przyjechali świętować z nimi ich rodziny rozrzucone po całym kraju. Szczególnie cieszy fakt, że w tych uroczystościach udział wzięła bardzo duża ilość dzieci.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2018

  9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. Wielkomęczennika i Uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej.

  Więcej...
 • Święto parafialne - Jurie

  Tradycyjnie, 6 maja, w dzień wspomnienia Św. Wlkm. Jerzego, wierni naszej parafii tłumnie przybyli do świątyni, by wspomnieć patrona swojej cerkwi.

  Więcej...
 • Antypascha na grobach bliskich

  15 kwietnia, tydzień po święcie Zmartwychwstania Pańskiego, W Niedzielę Antypaschy (zwaną też Przewodnią), spotykamy się na cmentarzu i cerkwi cmentarnej, by wspomnieć swoich bliskich. Wspominając tych, którzy odeszli, dzielimy się z nimi radością Zmartwychwstania, a na grobach prócz zniczy kładziemy także kolorowe jajka, będące symbolem życia.

  Więcej...
 • Nowy adres i strona naszej parafii

  W dniu 17 luty 2018 r. opublikowano nową stronę naszej parafii na bezpiecznym adresie (z certyfikatem SSL) - https://cerkiew-siemianowka.eu/

  Więcej...
 • Nowe informacje o cerkwi w Siemianówce

  Łukasz Birycki odnalazł kolejną ciekawostkę historyczną, która pozwala inaczej patrzeć na naszą cerkiew.

  Więcej...
 • Zmarł ks. archidiakon Włodzimierz Trusiewicz

  Dnia 6 listopada 2017 roku, w godzinach rannych, po ciężki chorobie zmarł ks. archidiakon Włodzimierz Trusiewicz.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2017

  9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. Wielkomęczennika i Uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej.

  Więcej...
 • Jurie - święto parafialne w Siemianówce

  Tradycyjnie, 6 maja, w dzień wspomnienia Św. Wlkm. Jerzego, wierni naszej parafii tłumnie przybyli do świątyni, by w okresie Paschy Chrystusowej przeżyć miejscową - małą Paschę i wspomnieć patrona swojej cerkwi.

  Więcej...
 • Jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Mikołaja Szebelana

  Dzień 4 listopada 2016 r. i przypadające w tym dniu wspomnienie przez Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej, to wyczekiwane od wielu tygodni święto w Parafii Prawosławnej św. Jerzego Zwycięzcy w Siemianówce. W tym dniu proboszcz parafii - o. mitrat Mikołaj Szebelan, obchodził jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Dokładnie sześć dekad temu, w metropolitarnym soborze św. równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie, o. Mikołaj przyjął z rąk metropolity Warszawskiego i całej Polski Makarego sakrament kapłaństwa.

  Więcej...
Script logo