Aktualności

 • Pielgrzymka do Zaleszan

  Parafia Prawosławna w Siemianówce zorganizowała w dniu 30 lipca 2022 roku autokarową jednodniową pielgrzymkę do Zaleszan na święto Zaleszańskiej Ikony Matki Bożej.

  W pielgrzymce uczestniczyli nasi parafianie z proboszczem ks. Walerym Piotrowskim z Matuszką Barbarą.

  Więcej...
 • Wszystkich Świętych

  Dziś I Niedziela po Pięćdziesiątnicy, inaczej zwana w naszej Cerkwi Niedzielą Wszystkich Świętych. Święto ku czci wszystkich świętych jest uwieńczeniem wszystkich trzech wielkich świąt, poczynając od „Zmartwychwstania Chrystusa”, przez Jego „Wniebowstąpienie” i „Zesłanie Ducha Świętego”.

  Więcej...
 • Konferencja matuszek

  16 czerwca 2022r. w parafii p.w. Św. Jerzego w Siemianówce odbyło się doroczne spotkanie Matuszek Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Każdego roku małżonki kapłanów spotykają się w różnych parafiach diecezji, aby zgłębić wiedzę teologiczną, dyskutować, wymieniać doświadczenia oraz miło spędzić ze sobą czas.

  Więcej...
 • Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów

  Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów to wydarzenie uważane za początek Kościoła, ustanowione jako święto w IV wieku, dlatego zalicza się je do Dwunastu Wielkich Świąt Cerkiewnych i celebruje przez trzy dni. Podczas głównego nabożeństwa wierni oraz duchowni po raz pierwszy od Wielkanocy klękają i oddają pokłony Bogu.

  Więcej...
 • Święto Patrona

  W dniu pamięci Św. Wielkomęczennika Jerzego w Parafii Prawosławnej w Siemianówce Świętej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Aleksander Surel (proboszcz parafii w Narewce) w asyście przybyłego duchowieństwa.

  Więcej...
 • Niedziela Antypaschy

  Dziś, tydzień po święcie Zmartwychwstania Pańskiego, w Niedzielę Antypaschy, zwanej też Przewodnią (Prowady), spotkaliśmy się na cmentarzu i cerkwi cmentarnej, by wspominać swoich bliskich, którzy odeszli. Uczestniczyliśmy w nabożeństwie połączonym ze święceniem grobów.

  Więcej...
 • Wielkanocny Poniedziałek

  Zmartwychwstanie Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W wielkanocny poniedziałek po nabożeństwie wierni odwiedzają najbliższe rodziny.

  Więcej...
 • Wielkanoc 2022

  Christos Woskresie!

  Dziś obchodzimy Wielkanoc. W nocy w cerkwi sprawowane były kolejno – nabożeństwo północy (połunocznica), jutrznia paschalna (zautrennia paschalna) oraz paschalna Liturgia św. Jana Złotoustego.

  Więcej...
 • Wielka Sobota

  Święcenie pokarmów i odwiedzanie Grobu Pańskiego to główne wydarzenia Wielkiej Soboty.

  Więcej...
 • Wielki Piątek

  Dziś, w Wielki Piątek, wspominamy śmierć Chrystusa na krzyżu, dlatego też nie była sprawowana Liturgia, natomiast po południu celebrowane było nabożeństwo wieczorne, poświęcone pamięci śmierci i zdjęcia z krzyża Jezusa Chrystusa.

  Więcej...
Script logo